Autoneum is globally leading in acoustic and thermal management for vehicles. The Company develops and produces multifunctional, lightweight components and systems for interior floor and engine bay as well as the underbody. Customers include almost all automobile manufacturers in Europe, North & South America, Asia and Africa. Autoneum operates 53 production facilities and employs around 12 800 people in 24 countries. The Company with its headquarters in Winterthur, Switzerland, is listed on the SIX Swiss Exchange
(ticker symbol AUTN).

Czy jesteś:

- absolwentem lub studentem ostatniego roku studiów w zakresie Finansów?

- chętny do przełożenia Twojej wiedzy na działanie?

- pasjonujesz się branżą motoryzacyjną?

- chcesz stać się częścią międzynarodowego zespołu?

-jesteś pełen/ pełna energii?

- cechuje Cię otwartość, pomysłowość, płynnie posługujesz się językiem angielskim?

- Jesteś otwarty/otwarta na podroże służbowe?

Dołącz do Autoneum, aby aby zyskać wyjątkową możliwość stania się częścią wyjątkowego projektu!

Oferujemy Ci uczestnictwo w programie dla absolwentów na podstawie umowy o pracę.

  • W ciągu dwóch pierwszych latach pracy będziesz nabierać doświadczenia w różnych działach
  • W drugim roku pracy wyjedziesz na 3 miesiące do jednego z naszych działów funkcyjnych w Europie

Zdobądź umiejętności i wdrażaj swoje pomysły jako Operational Controller

Operational Controller - Postgraduate Program

Poland - Katowice - 100%

Odpowiedzialność

Podstawowym celem tego stanowiska jest wsparcie procesu zamknięcia miesiąca/roku oraz aktywne uczestnictwo w przygotowaniu planów finansowych.

- Ponadto będziesz ospowiedzialny za sporządzanie analiz finansowych ze szczególnym uwzględnieniem analiz porównawczych zaraportowanych wyników finasowych w stosunku do prognoz.

Dodatkowo będziesz odpowiedzialny za stałe monitorowanie systemu prognostycznego z punktu widzenia poprawnośći danych wprowadzanych w różnych narzędziach finansowych.

- Wreszcie, co nie mniej ważne, będziesz odpowiedzialny za  inicjatywę ciagłego doskonalenia, śledząc wpływ ekonomiczny

Obowiązki:

Decyzje:

  • Monitorowanie terminowości raportowania finasowego
  • Przegląd i ulepszanie istniejących raportów
  • Przegląd akcji ciągłego doskoanalenia zpkt widzenia formalnej powranośći  i merytorycznej zasadnośći spodziewanych efektów.

Główne zadania:

Kontroling operacyjny:

  • Przygotowanie pakietu sprawozdawczego dla BGEU Operational Controlling oraz wsparcie w przygotowaniu analizy ad hoc;
  • Monitorowanie terminów i miesięcznych instrukcji dla poszczególnych fabryk zgodnie z wytycznymi kierownika działu
  • Utrzymywanie korporacyjnej bazy danych cenowych, zbieranie informacji o nowych pozycjach i przeglądanie okresowych aktualizacji
  • Wspieranie walidacji działań w zakresie ciągłego doskonalenia; zapewnianie aktualności informacji w narzędziu monitorowania, przeprowadzanie kontroli krzyżowych z innymi narzędziami finansowymi (planowanie nakładów inwestycyjnych) i przygotowywanie na ich podstawie prezentacji;
  • Wsparcie w walidacji danych przekazanych przez nasze podmitoy w narzędziu raportowania (HFM)
  • Wsparcie kluczowych procesów planowania krótko i długoterminowego poprzez przygotowanie szablonu, gromadzenie danych historycznych i przegląd otrzymanych informacji w celu zapewnienia prawidłowego stosowania instrukcji.)

Kontroling biznesowy:

  • Kalkulacja projektu dla przyszłej działalności dla konkretnych producentów/ klientów
  • Bycie Partnerem Biznesowym dla kierownika projektu we wszystkich sprawach związanych z finansami
  • Ocena uzasadnień biznesowych dla przyszłych produktów lub klientów
  • Analizowanie rzeczywistej zyskowności projektów vs założenia ofertowe
  • Kontroling projektów (w tym porównania rzeczywistych wyników vs założenia)

Wymagania

Wymagane doświadczenie:

  • Efektywne planowanie I zdolności organizacyjne
  • Jasne i efektywne komunikowanie się na różnych poziomach organizacyjnych
  • ,Niezależny styl pracy

Wymagane kwalifikacje:

  • Ukończone studia z zakresu Finansów
  • Dobra znajomość założeń IFRS oraz podstawowa  lokalnych GAAP  typowych dla EU
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku
  • Prywatna opieka medyczna - możliwość dołączenia na preferencyjnych warunkach  oraz włączenia członków rodziny/ partnera
  • Ubezpieczenie grupowe - możliwość dołączenia na preferencyjnych warunkach
  • Benefity Funduszu Socjalnego
  • Elastyczne godziny pracy (zaczynamy między 7 a 9)
  • Karta sportowa (możliwość  dołączenia na preferencyjnych warunkach)
  • Dobra atmosfera pracy
  • Możliwość używania języka angielskiego na co dzień
  • Możliwości udziału w szkoleniach i rozwoju

Prosimy o przesłanie aplikacji w języku angielskim

Autoneum Poland Sp z o.o.
ul. Owsiana 60a . 40-780 Katowice

Download PDF